Rodzina programów FINN.6 jest przeznaczony do księgowości i zarządzania.
Modułowy charakter oprogramowania ułatwia wdrożenie oraz dedykacje standardowych wersji programów, które znalazły szerokie zastosowanie w firmach, biurach rachunkowych oraz jednostkach medycznych: gabinetach, przychodniach, szpitalach.

FINN 6 to programy przeznaczone dla firm średnich i dużych, lub Użytkowników wymagających dużego zakresu przetwarzania danych i posiadających duże bazy danych, oraz potrzebujących dużej i bardzo dużej szybkości przetwarzania danych.

Mają one bardzo duże możliwości modyfikacji interfejsu (ekran, wydruki) oraz rozbudowywania algorytmów i raportów.
W oparciu o tę rodzinę produktów powstają programy całkowicie dedykowane, tj. spełniające wszelkie wymogi i oczekiwania Użytkowników.

Przepływ informacji pomiędzy modułami oprogramowania jest jednakowy dla rodziny programów FINN.6 oraz FINN.6m.

FINN 6m stanowi rodzinę programów przeznaczonych dla małych firm lub Użytkowników, którzy nie wymagają dużego zakresu przetwarzania danych.


System finansowo-księgowy oraz ewidencja VAT programów Finn6 i FINN6m mogą być zastąpione modułami z programu FINN.7 , do których transmisja danych odbywa się automatycznie.
FINN 7 to system finansowo-księgowy przeznaczony dla firm małych i średnich i współpracujący z rodziną programów FINN 6 oraz FINN 6m oraz posiadający interfejs całkowicie zgodny z wymienionymi programami. 

Istnieje też FINN 5 , który jest starszą rodziną programów, z której nadal korzysta wielu użytkowników ale ze wzgledu na zmiany techologiczne sytemy te nie są już dalej rozijanie i aktualizowane , a użytkowników zachęcamy na przejście do użytkowania nowszych produktów oprogramowania FINN.

Oprogramowanie FINN działa w środowisku DOS , Windows 98 , Windows XP