Corax                                                                  

To nowoczesny, łatwy w obsłudze system do obsługi średnich i małych firm. Wspiera prowadzenie działalności handlowej, usługowej i produkcyjnej.

Jest kompleksowym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw, które przy pomocy systemu informatycznego, chcą wesprzeć swój rozwój i podnieść efektywność pracy w poszczególnych komórkach firmy.

Program dostarcza rozwiązań w zakresie sprzedaży, zakupów, magazynowania, relacji z klientami, finansów i księgowości, środków trwałych, kadr i płac, produkcji oraz zleceń usługowych

Umożliwia m.in.:

- Prowadzenie sprzedaży krajowej a także zagranicznej i z krajami UE
- Sprawną sprzedaż detaliczną i hurtową również w oparciu o ekrany dotykowe oraz     __aplikacje mobilne (CoraxMobile)
- Pełną obsługę zamówień własnych oraz przyjętych od klientów
- Współpracę ze sklepem internetowym Zelmart oraz aplikacją do składania zamówień __hurtowych
- Zarządzanie jednym lub wieloma magazynami
- Prowadzenie pełnej lub małej księgowości wraz z obsługą finansową firmy
- Obsługę bankowości elektronicznej oraz importowanie wyciągów bankowych wprost do __systemu
- Rozliczenia z Urzędami Skarbowymi i ZUS
- Rozliczenia transakcji zagranicznych (eksport-import) oraz wewnątrzunijnych dostaw i __nabyć, m.in. obsługa deklaracji INTRASTAT, VAT-UE, współpraca z programem Celina
- Obsługę obszaru kadrowo - płacowego
- Zarządzanie środkami trwałymi
- Zarządzanie relacjami z klientami oraz budowanie programów lojalnościowych
- Obsługę przedstawicieli handlowych
- Wsparcie procesów produkcyjnych w przypadku prostej kompletacji jak również __złożonej produkcji
- Obsługę działalności usługowej (serwis gwarancyjny, pogwarancyjny, usługi)
- Seryjne generowania i drukowania dokumentów sprzedaży (np. za dzierżawę lokali lub __wywóz nieczystości)

humansoft Corax jest również programem do obsługi biur rachunkowych ułatwiającym prowadzenie usług podatkowo-rachunkowych (sprawdź ofertę dla biur rachunkowych)

System współpracuje z aplikacją „Stacja Paliw 2008”, dzięki czemu sprawdza się również w firmach zajmujących się detalicznym i hurtowym handlem paliwami.Już od 290 zł netto + VAT

Nowość na rynku oprogramowania dla mikro i małych firm

Dzięki funkcjonalności dobranej do potrzeb mikro i małych firm, ergonomicznemu interfejsowi, ciekawej szacie graficznej oraz niewygórowanej cenie MiniCorax będzie konkurencyjnym produktem na rynku rozwiązań dla małych podmiotów gospodarczych.

MiniCorax (SQL) to łatwy w obsłudze program do prowadzenia małej firmy. Sprawdza się w sklepach detalicznych, małych hurtowniach, punktach usługowych oraz firmach dokonujących prostej kompletacji wyrobów.

Służy do wystawiania i rejestracji faktur sprzedaży, paragonów, faktur zaliczkowych, faktur zakupu, korekt i innych dokumentów w PLN związanych ze sprzedażą i zakupem towarów oraz usług. Umożliwia prowadzenie kas i rachunków bankowych. Tworzy raporty kasowe oraz pozwala na proste rozliczenia kasjerów. Pomaga w prowadzeniu rozrachunków z kontrahentami, kontrolując terminy płatności klientów oraz własnych zobowiązań. Wystawia wezwania do zapłat oraz noty odsetkowe. Pozwala także szybciej rozliczać się z Urzędem Skarbowym. Na podstawie zarejestrowanych w programie dokumentów tworzy deklaracje VAT-7 i VAT-7K.

MiniCorax umożliwia prowadzenie gospodarki magazynowej. Obsługuje dowolną ilość magazynów oraz wszystkie dokumenty magazynowe (WZ, PZ, P, R, MM). Kontroluje stany magazynowe oraz ułatwia inwentaryzację. Umożliwia obsługę opakowań kaucyjnych i zamienników. Dostarcza prostych analiz mierzących chodliwość towarów, obroty z odbiorcami i dostawcami oraz przedstawia historię sprzedaży/zakupów towarów.

Współpracuje z kasami i drukarkami fiskalnymi, wagami elektronicznymi, kolektorami danych, etykieciarkami i innymi urządzeniami zewnętrznymi ułatwiającymi sprzedaż towarów. Posiada możliwość prowadzenia szybkiej sprzedaży detalicznej opartej na prostym i wygodnym interfejsie oraz pracy z wykorzystaniem ekranów dotykowych. Wbudowany w program system CRM ułatwia współpracę z klientami, pozwalając przypisać im uzgodnione warunki handlowe, tworzyć notatki oraz podpinać zewnętrzne pliki np. umowy współpracy.

Firmy usługowe wspomaga w prowadzeniu usług i serwisu, zaś produkcyjne w tworzeniu wyrobów powstających w wyniku prostej kompletacji.

MiniCorax jako program do pełnej obsługi małej firmy posiada również rozwiązania do prowadzenia księgowości. Modułowa budowa programu umożliwia dobór modułów wg aktualnych potrzeb firmy oraz w dowolnej chwili poszerzenie jego funkcjonalności o kolejne moduły.

Całość systemu MiniCorax tworzą następujące moduły:

Pakiet Podstawowy (część handlowo-magazynowa)
Książka Przychodów i Rozchodów
Księga Handlowa
Środki trwałe
Kadry i Płace HR
Serwis i Usługi
Produkcja
Edytor widoków i wzorców

MiniCorax może pracować jako program sieciowy maksymalnie na trzech stanowiskach komputerowych.CoraxMobile

To aplikacja przeznaczona dla firm posiadających sieć handlowców, którzy wykonują swoją pracę poza siedzibą firmy.
Jej podstawowym zadaniem jest ułatwienie im pracy oraz zwiększenie ich wydajności poprzez:
Szybki dostęp do aktualnych stanów magazynowych,
Pełną informację o zadłużeniach, udzielanych kredytach kupieckich, historii zamówień klienta,
Możliwość rejestrowania nowych kontrahentów,
Możliwość rejestracji i drukowania zamówień i dokumentów KP a następnie przesłanie ich do Centrali (skrócenia czasu realizacji zamówień i „ręcznego” wprowadzania dokumentów,
Kontrolę czasu i efektywności handlowc.

Aplikacja mobilna CoraxMobile
Pozwala prowadzić handlowcom efektywną sprzedaż z pełnym wykorzystaniem ich potencjału, umożliwiając m.in. zbieranie zamówień, wystawianie dokumentów KP, przeglądanie aktualnych stanów magazynowych oraz cen towarów, dostęp do pełnej informacji o kontrahencie i warunków współpracy, kontrolę zadłużenia klienta, a także rejestrację kart wizyt.

Pełna integracja aplikacji z systemem humansoft HermesSQL i humansoft Corax zapewnia synchronizację danych z centralą, usprawniając i przyśpieszając przepływ informacji pomiędzy siedzibą firmy, a przedstawicielem w terenie.

Uzyskanie szybkiej informacji na temat aktualnych potrzeb rynku pozwala firmie natychmiast przystąpić do realizacji zamówienia, zwiększając w ten sposób poziom obsługi i zadowolenia klientów.

Dwukierunkowa wymiana danych między centralą a mobilnym handlowcem może odbywać się w trybie off-line oraz on-line, przy użyciu na przykład telefonu komórkowego wyposażonego w łącze IrDA lub Bluetooth.

Prosty i przyjazny interfejs aplikacji umożliwia użytkownikowi na szybkie i intuicyjne poruszanie się po opcjach programu.

WYMAGANIA SPRZĘTOWE:

Przedstawiciel handlowy - urządzenie typu Palmtop, posiadające:
System operacyjny: Windows Mobile 5.0 lub 6.0 dla PocketPC (ewentualnie Windows 2002 lub 2003 Pocket PC),
Zainstalowany Compact Framework 2.0 Service Pack 2,
Minimalna pamięć RAM 64 MB,
Porty komunikacyjne : IRDA Gniazdo komunikacji na podczerwień (zalecane do wydruków),
Moduł Bluetooth (umożliwia połączenie z Internetem poprzez telefon komórkowy),
Telefon komórkowy z GPRS,
Preferowany typ procesora: ARM, ARMV4, ARMV5, X86 (w przypadku innych typów procesorów podczas instalacji może pokazać się komunikat, że wersja instalacyjna nie jest do tego typu procesora. Gdy użytkownik nie znajdzie swojego procesora na liście prosimy o kontakt z firmą Humansoft mail: biuro_[at]_humansoft.pl,
Centrala:
serwer wraz z MS SQL Serwer 2000, 2005, 2008
stacje robocze wyposażone w system Windows XP lub nowszy
system humansoft HermesSQL wraz z modułem Serwer urządzeń mobilnych lub humansoft Corax wraz zmodułem Serwer urządzeń mobilnych
do zainstalowania WebService:
zainstalowanego IIS na serwerze
zainstalowany .Net Framework na serwerze, na którą będą instalowane
WebServices
możliwość wystawienia stron WWW na zewnątrz z serwera, na którym
skonfigurowane będą WebServices

aplikacja Microsoft ActiveSync do komunikacji z urządzeniami mobilnym
zainstalowany .Net Framework 3.5 na komputerze stacjonarnym, na którym będzie instalowana aplikacja CoraxMobile (nie musi to być serwer)